Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 28 października

Imieniny obchodzą:Jakub, Lesław i Zdzisław

24 września
23 wrz2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-XXV Niedziela w ciągu roku


BIERZMOWANIE

Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież rozpocznie przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

KORONKA DO BOZEGO MILOSIERDZIA

W czwartek 28 września zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ulic Sokolej i Niepodległości.

NABOŻEŃSTWO RÓŻANCOWE

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały październik nabożeństwo różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie odprawiane każdego dnia o godz. 17.00. Z racji festynu w przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe odbędzie się o godz. 17.30.

PIERWSZA KOLMUNIA ŚWIĘTA

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej otrzymają poświęcone różańce.

UROCZYSTOŚ ŚW. FRANCISZKA

4 października obchodzić będziemy Uroczystość założyciela naszego zakonu św. Franciszka z Asyżu. 3 października, w wigilię Uroczystości św. Franciszka o godz. 19.00 zapraszamy na TRANSITUS – nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Franciszka.

JUBILEUSZ

W tym roku przypada 80 rocznica przybycia franciszkanów do Skarżyska. Na uroczystości dziękczynne zapraszamy już dziś 4 października. Mszy św. o godz. 18.00 przewodniczył będzie ks. bp. Piotr Turzyński. W tym dniu przeżywać będziemy także 10 rocz. konsekracji naszego kościoła.

Tego dnia o godz. 17.00 zapraszamy na prezentację wizualno-słowno-muzyczną w wykonaniu młodzieży, chóru i Leopolda Twardowskiego.

FESTYN PARAFIALNY

W niedzielę 1 października od godz. 13 do 17.30 na placu przed kościołem odbywać się będzie Franciszkański Festyn Rodzinny.

REKOLEKCJE

Od 9 do 11 października w naszej parafii odbędą się rekolekcje, które poprowadzi o. Józef Witko. Temat: Jerycho-moc uwielbienia. Burzenie twierdz warownych. Spotkania rozpoczynać się będą w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

JERYCHO RÓŻAŃCOWE

Od 17 do 18 października przeżywać będziemy w naszej parafii Jerycho Różańcowe, polegające na nieustającej, całodobowej modlitwie, szczególnie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

WARSZTATY MUZYCZNE

W dniach 3 –5 listopada organizowane będą w naszej parafii warsztaty muzyczne. Prowadzić je będą: Daniel Synowiec, Leopold Twardowski i s. Karen Trafankowska.

KSIĄŻKA

W przyszłą niedziele po Mszach św. można będzie nabyć nową książkę Skarżyscy Męczennicy o powstaniu klasztoru i pomordowanych franciszkanach. Będzie także możliwość spotkania z autorem książki, panem Krzysztofem Zemełą.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Dziękujemy Mari i Jerzemu Dujka, Wiesławie Gołąbek z ul. Czerwonego Krzyża oraz Marii Ciura za pomocy w sprzątaniu świątyni i ofiarę na kwiaty. W najbliższą sobotę do pomocy w sprzątaniu kościoła na godz. 8.00, zapraszamy mieszkańców z ul. Dobrej, Fabrycznej, Franciszkańskie, Głogowej i Gierymskiego. Wszystkich dobroczyńców naszego kościoła otaczamy modlitwą. Na stoliku pod chórem jest nowy, darmowy numer DOBRE NOWINY.

 

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021  ·  Licznik odwiedzin: 767
Wykonanie: