Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 21 sierpnia

Imieniny obchodzą:Bożydar, Hipolit i Mateusz

25 marca
25 mar2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  Niedziela Palmowa – 25 marca 2018 r.


NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy. O godz. 17.00 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

KLERYCY

Do naszej parafii na czas świąteczny przybył z Wyższego Seminarium Duchownego z Łodzi-Łagiewnik br. kleryk Marcin, którego serdecznie witamy. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych po Mszach św. rozprowadzane będzie pismo Nasze Życie wydawane przez braci kleryków.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

Bardzo serdecznie zapraszamy na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, które w naszym kościele odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00.

ODWIEDZINY CHORYCH

Jutro, 26 marca, od godz. 9.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Nie będziemy odwiedzać chorych w 1 piątek miesiąca kwietnia.

PRÓBA

Także jutro o godz. 17.00 przed Kościołem obędzie się próba dla dziewczynek chcących sypać kwiatki podczas procesji rezurekcyjnej. Zbierane są płatki kwiatów, które można przynosić do s. Małgorzaty.

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek rozpoczniemy święte Triduum Paschalne. W ten wieczór zaczęła się Męka Chrystusa, która swój szczyt osiągnęła na Krzyżu w Wielki Piątek, po którym nastąpiła chwała Zmartwychwstania. Dlatego zróbmy wszystko aby nasze świętowanie rozpocząć już od tego tak ważnego wieczoru. Uroczysta Msza święta upamiętniająca ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa o godz. 18.00. Na zakończenie Wieczerzy Pańskiej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji – ciemnicy. Adoracja w tym dniu do godz. 22.00.

WIELKI PIĄTEK

Wielki Piątek to dzień śmierci Pana Jezusa. W ten dzień kościół nie sprawuje Eucharystii. O godz. 8.00 będziemy modlić się Liturgią Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań). O godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia ku czci Męki Pańskiej. Złoży się na nią: Liturgia Słowa, Adoracja Krzyża, Komunia Św. i Przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Adoracja tego wieczoru będzie do godz. 24.00. Zachęcamy do adorowania Pana Jezusa w ciągu dnia.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jakościowy i ilościowy), od którego nie ma dyspensy. Prawem o wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście ilościowym są związane osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę kościół milczy i wyczekuje z tęsknotom na zmartwychwstania. Święcenie pokarmów wielkanocnych w tym dniu od godz. 9.00 do 13.00. O godz. 8.00 zapraszamy na  Liturgie Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań).W tym dniu zaleca się zachowanie wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

Liturgie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00 przed kościołem, gdzie nastąpi poświęcenie ognia.  Adoracja Paschalna przy Grobie Pańskim będzie trwała całą noc aż do procesji rezurekcyjnej. Jest to najważniejsza noc dla Chrześcijan.

WIELKANOC

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, pozostałe Msze św. o godz.: 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. O godz. 17.30 uroczystymi Nieszporami zakończymy Triduum Paschalne.

SPOWIEDŹ

Spowiedzi św. w tym tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.00. W wielki czwartek i piątek rano od 7.00 do 8.00. Nie będziemy spowiadali w godzinach popołudniowych w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę, także podczas liturgii Triduum Paschalnego oraz w Wielkanoc.

JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA

Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na kwiaty do Bożego grobu oraz jałmużnę dla potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w rozdawaniu paczek dla rodzin naszej parafii: Jerzemu i Grażynie Sosnowskim, Wiesławie Górlickiej, Witoldowi Łyżwa, Jolancie Bilskiej, Barbarze Duda.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Dziękujemy: Krystianowi i Annie Kozieł z ul. Czachowskiego, Mariannie Dujka z ul. Czerwonego Krzyża za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i złożone ofiary na kwiaty. W Wielką Sobotę na godz. 14.00 zapraszamy wszystkich chętnych i członków grup parafialnych. Na stoliku pod chórem można wziąć nowy darmowy numer Dobre Nowiny

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2019  ·  Licznik odwiedzin: 4802
Wykonanie: