Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 24 października

Imieniny obchodzą:Flora, Franciszek i Jan

27 maja
29 maj2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

27 maja 2018 rok

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu...”.

NABOŻEŃSTWO MAJOWE

W czwartek zostanie odprawione ostatnie nabożeństwo majowe połączone z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do asysty procesyjnej.

NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE

W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

BOŻE CIAŁO

W czwartek 31 maja – Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w tym dniu odprawimy o godz. 7.30, 9.00, 10.00 z procesją eucharystyczną. Bezpośrednio po procesji będzie odprawiona Msza święta oraz wieczorna o godz. 18.00.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej parafii. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Procesja przejdzie ulicami: Witwickich, Jastrzębią, 1 Maja, Kościuszki, Limanowskiego i Franciszkańską. Prosimy Parafian o przygotowanie ołtarzy oraz udekorowanie domów szczególnie tam, gdzie będzie przechodziła procesja. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św., a nie tylko udział w procesji. Prosimy o włączenie się do asysty procesyjnej jak również by dzieci komunijne i rocznicowe przyszły w strojach liturgicznych. Niech nasz udział w procesji będzie przepełniony skupieniem i pobożnością.

Spotkanie dla dziewczynek chcących sypać kwiatki w Boże Ciało we wtorek 29 maja o godz. 16.00 przed kościołem.

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na procesję wokół kościoła.

DNI ODNOWY EUCHARYSTYCZNEJ

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek dzieci zapraszamy do spowiedź wyjątkowo od godz. 14.30, i Mszę św. o godz. 15.00. W pierwszy piątek od godz. 9.00  udamy się z wizytą do chorych.

W sobotę na godz. 20.45 zapraszamy na apel maryjny.

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto dziękczynienia pod hasłem "Dziękujemy za niepodległość"..

WARSZTATY MUZYCZNE

W dniach 15-17 czerwca w naszej parafii odbywać się będą warsztaty muzyczne pod hasłem: Duch i Oblubienica mówią Przyjdź. Poprowadzą je: Katarzyna Młynarska, Marcin Wasilewski-Kruk, ks. Grzegorz Mączka. Zapisy i informacje u s. Małgorzaty.

WYJAZD

15 czerwca, w Boże Ciało, organizowany jest wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Wyjazd o godz. 15.00, koszt: 40 zł, zapisy w zakrystii lub u s. Małgorzaty.

KINO

W dniu 9 czerwca o godz. 19.30 organizowany jest z naszej parafii wyjazd do kina w Kielcach na film: Bóg nie umarł. Światło w ciemności. Koszt za autokar i bilet 25 zł. Zapisy w zakrystii.

LEDNICA

Parafia NSJ w Skarżysku-Kamiennej organizuje wyjazd na spotkanie na polach lednickich koło Poznania dnia 2 czerwca. Wyjazd spod kościoła NSJ w piątek 1 Czerwca o północy. Koszt 75 zł.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i ofiarę na kwiaty Ewie Świerczyńskiej, Janowi Maj, Wojciechowi Kielesińskiemu, Jadwidze Gos, Marcinowi Kowalikowi, Pawłowi Sławińskiemu. W najbliższą sobotę do pomocy w sprzątaniu świątyni na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców ul. Łyżwy strona parzysta. Dziękujemy panu Piotrowi Kowalikowi za ufundowanie nowej tuby na procesje i pielgrzymki.

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020  ·  Licznik odwiedzin: 704
Wykonanie: