Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 7 lipca

Imieniny obchodzą:Donata, Dorota i Kajetan

Autokarowa pielgrzymka do Włoch 16-24-09.2022
19 cze2022

Galeria zdjęć

 

Wraz z pielgrzymkowym biurem Credo organizujemy 9-dniową pielgrzymkę do Włoch, w dniach: 16-24.09.2022. Trasa pielgrzymki przebiegać będzie nie tylko przez ważne miejsca duchowości franciszkańskiej takie jak Asyż, ale też przez najważniejsze i najpiękniejsze miejsca i świątynie tego kraju. Zapisy przyjmuje i informacji udziela o. Proboszcz.


WŁOCHY – 9 DNI      16-24 WRZEŚNIA 2022

 

1 dzień

Wyjazd z Skarżysko Kamienna – Kielce godzina 01:00. Przejazd przez Czechy, Austrię. Około godziny 17:00 przyjazd w okolice Padwy. Obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień

Śniadanie. Przejazd do Padwy – zwiedzanie bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Loreto, zwiedzanie Bazyliki Santa Casa. Obiadokolacja, nocleg.

 

3 dzień

Po śniadaniu przejazd do San Giovanni Rotondo, po drodze przystanek w Lanciano – modlitwa w kościele znanego cudu eucharystycznego. W godzinach popołudniowych rozpoczęcie zwiedzania San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja, nocleg.

 

4 dzień

Śniadanie, następnie kontynuacja zwiedzania San Giovanni Rotondo – miasta Ojca Pio. Kościół – miejsce otrzymania stygmatów oraz innych pamiątek związanych z jego działalnością. W godzinach południowych przejazd do Monte San Angelo, gdzie odwiedzimy grotę św. Michała Archanioła. Przejazd w okolice Pompei. Obiadokolacja, nocleg.

 

5 dzień

Śniadanie, przejazd do Pompei, modlitwa w kościele MB Różańcowej. Przejazd do Neapolu, Basilica S. Francesco, Kościół Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo – autora modlitwy „Jezu ty się tym zajmij”. W drodze do Rzymu krótka modlitwa na cmentarzu na Monte Cassino. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

 

6 dzień

Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie miasta wg podanego poniżej programu. Nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Wieczorem powrót do Hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

7 dzień

Śniadanie. Ponownie przejazd do Rzymu, dalszy ciąg zwiedzania. Około godziny 13:00 przejazd do Sanktuarium św. Rity w Casia. Zwiedzanie, modlitwa. Wieczorem przejazd do Asyżu. Obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień

Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki MB Anielskiej, Bazyliki św. Franciszka oraz zabytkowej starówki, zwiedzanie Bazyliki św. Klary z Asyżu. Do kościoła św. Klary przylegają kaplice: Ukrzyżowania – z zabytkowym krucyfiksem z XII wieku. Krzyż został przeniesiony tu z kościoła św. Damiana. Zgodnie z życiorysem św. Franciszka jest to krzyż, z którego przemawiał do niego Jezus Chrystus; Najświętszego Sakramentu – ozdobioną freskami szkoły Giotta. Kaplica znajduje się w miejscu zajmowanym przez dawny kościół św. Jerzego. Około 11:00 wyjazd do Tarvisio. Obiadokolacja, nocleg.

 

9 dzień

Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię, Czechy. Przyjazd do Kielce – Skarżysko Kamienna. Zakończenie pielgrzymki około północy.

Podczas pielgrzymki opiekę duchową będzie sprawował kapłan oraz uczestniczyć będziemy w codziennej Mszy Świętej.

Program zwiedzania Rzymu: Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Forum Romanum, Forum Trajana, Koloseum, Bazylikę św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylikę MB Większej, Bazylikę św. Pawła za Murami, nawiedzenie relikwii św. Jana Pawła II i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra

 

Cena pielgrzymki:

Grupa 35 osób – 1350zł + 490 euro;     Grupa 40 osób – 1250zł + 480euro;      Grupa 45 osób – 1100zł + 470euro

 

Cena obejmuje:

Przejazd autokarem klasy LUX, noclegi w hotelach **/***, wyżywienie zgodnie z programem, pilot – przewodnik na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL w PZU kwota gwarancyjna – 20 000 USD, bilety komunikacji miejskiej w Rzymie.

UWAGA: Cena nie obejmuje biletów wstępu, około 20 euro.

Galeria zdjeć
Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022  ·  Licznik odwiedzin: 2337
Wykonanie: