Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 20 maja

Imieniny obchodzą:Bożena, Diana i Rafał

Boże Narodzenie 2021
24 gru2021

1. Msze św. w I i II dzień świąt Bożego Narodzenia (25 i 26.12) sprawowane będą według porządku niedzielnego – o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00.
W najbliższą niedzielę (26.12) celebrować będziemy Niedzielę Świętej Rodziny. Jest to doskonała okazja by w gronie naszej parafialnej wspólnoty był to szczególny dzień modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz doskonała okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy tego dnia wszystkie rodziny do wspólnej modlitwy w tej intencji, a obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Serdecznie zapraszam wszystkie małżeństwa.

 

2. Zapraszamy do odwiedzania Żywej Szopki w naszym ogrodzie klasztornym. Żywą Szopkę będzie można odwiedzać do 28.12 w godzinach od 9.00 do 19.00.

 


3. W piątek 31.12 na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. przebłagalno-dziękczynną. Wspólnie Bogu dziękujmy za otrzymane łaski minionym roku oraz przepraszajmy za grzechy i niewierności wobec Boga i bliźniego.

 


4. DEKRET

 

Dyspensa od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych na dzień 31 grudnia 2021 roku

 

Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Radomskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.

 

Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących.

 

† Marek Solarczyk 

Biskup Radomski

 


5. W sobotę, w Nowy Rok (01.01) celebrować będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Przypominamy, iż jest to jedna z Uroczystości nakazanych i istnieje obowiązek uczestniczenia we Mszy św.


6. Przed nami odwiedziny duszpasterskie zwane tradycyjnie: Kolędą. W tym roku KOLĘDĘ rozpoczniemy od 3.01. Jednocześnie przypominamy, że tegoroczna Wizyta duszpasterska – Kolęda, w naszej parafii odbędzie się na zasadzie dobrowolnego zgłoszenia. Na stolikach wyłożone są karty zgłoszenia, które po wypełnieniu należy wrzucić do skrzynki przy drzwiach świątyni do 27.12.

Na kolędę należy przygotować: – wodę świeconą, kropidło, krzyżyk, świecę, dzieci i młodzież obowiązkowo zeszyty od religii. Mamy świadomość, że czas kolędy to szczególny czas i okoliczność spotkania. Zróbmy wszystko by z tej okazji spotkania skorzystać. Kapłan przychodzi przede wszystkim by błogosławić Rodzinę i domostwo.

 

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu świątyni na czas świąt. Za wykonanie żłóbka w świątyni serdeczne Bóg zapłać o. Ireneuszowi i wszystkim pomagającym. Przy budowie szopki na zewnątrz, w klasztornym ogrodzie panu Pawłowi, Krystianowi i Januszowi z pomocnikami – serdeczne Bóg zapłać. Także serdeczne Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli za otwartość i przygotowanie paczek świątecznych dla ubogich naszej parafii.

 

8. Dziś bracia klerycy przy drzwiach kościoła rozprowadzają seminaryjne czasopismo: Nasze Życie.

 

9. Dziękujemy za sprzątanie świątyni wszystkim zatroskanym o piękno świątyni. W nadchodzącym tygodniu świątynię będziemy sprzątać w czwartek (30.12) zaraz po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2022  ·  Licznik odwiedzin: 1363
Wykonanie: