Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 15 stycznia

Imieniny obchodzą:Klaudia, Józef i Zygfryd

II dzień Bożego Narodzenia
24 gru2020

II dzień Bożego Narodzenia

 
1.     Życzenia
Drodzy Parafianie i goście przebywający na terenie naszej Parafii!

Kontemplując w tych dniach złożonego na sianie Syna Bożego doświadczamy cudu Bożego Narodzenia. Adwentowe czekanie znalazło swe spełnienie. W czasach, gdy bliskość z drugim człowiekiem jest utrudniona, a niekiedy postrzegana jako zagrożenie, Jezus Chrystus, Bóg Wszechmogący, zamknięty w ciele Niemowlęcia, zaprasza do bliskości z Sobą. Kontemplując Jego obecność w małym Dziecięciu uczmy się, jak świadczyć sobie nawzajem miłość, jak obdarzać dobrem tych, którzy są powierzeni naszej trosce.

Najświętsza Maryja Panna i św. Józef w betlejemskiej stajence zachęcają nas do odwagi w podejściu do Boga, a także w wychodzeniu do bliźnich.

Niech błogosławieństwo Bożej Dzieciny dopomaga nam w obowiązkach stanu: rodzica, współmałżonka, dziadka, babci, dobrego sąsiada czy rzetelnego pracownika, a Maryja Niepokalana ze św. Józefem stale nam towarzyszą i umacniają we wszelkich przeciwnościach.

Z modlitwą i wdzięczną pamięcią za wszelkie dobro - Wasi Duszpasterze

2.    
Uroczystość Św. Rodziny
W uroczystość Świętej Rodziny małżonkowie z naszej parafii na Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie wzorując życie swoich rodzin na Świętej Rodzinie.

3.    
Kolęda
W tym roku zasadniczo z racji pandemii nie będziemy chodzić po kolędzie po domach. Natomiast będziemy zapraszać parafian według grafiku ulicami do kościoła na Eucharystię sprawowaną za danych parafian z ulic, a później zawierzymy daną grupę rodzin Jezusowi przed Najświętszym Sakramentem z indywidualnym błogosławieństwem dla rodzin. Na stoliku pod chórem możemy nabyć biuletyn schematu spotkań w kościele z parafianami z poszczególnych ulic. Taka informacja będzie przekazana również w najbliższej gazetce parafialnej. Jeśli ktoś będzie wyjątkowo zdeterminowany na tzw. indywidualną kolędę w domu- dopiero po całości spotkań kolędowych w kościele będzie można zgłaszać rodziny w zakrystii do indywidualnego spotkania w domu. Przy czym jest to raczej niepreferowana forma spotkania w tym okresie epidemicznym.

4.    
Msza na zakończenie roku
31 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy za cały rok oraz przeprosimy za wszelkie zło, które w tym roku działo się w świecie. Z racji obowiązujących ograniczeń wynikających z nowych zasad bezpieczeństwa nie będzie Mszy św. o północy.

5.    
FB
Zachęcamy do polubienia naszego parafialnego konta na Facebooku: Franciszkanie w Skarżysku-Kamiennej. Na bieżąco podajemy w nim wydarzenia z życia parafii, ogłoszenia parafialne oraz grafik posługi ojców podczas Mszy św. i spowiedzi.

 

 

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021  ·  Licznik odwiedzin: 46
Wykonanie: