Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 29 września

Imieniny obchodzą:Euzebia, Longin i Zenobiusza

Jerycho Rodzin A.D.2021
11 lip2021

Galeria zdjęć

 

W dniach 7/8 lipca przeżywaliśmy w naszej parafii "Jerycho Rodzin", któremu towarzyszyło nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej wraz z relikwiami św. Joanny Beretty Molli.

Prosiliśmy Matkę Bożą Świętorodzinną, aby wyjednała nam łaskę świętości i nierozerwalności naszych małżeństw i rodzin. By stały się one prawdziwymi „Kościołami domowymi” i sanktuariami życia, otwartymi na nowe życie, dającymi miłość i wsparcie dla wszystkich domowników.

Bogu dziękujemy za ten szczególny czas łaski i modlitwy za rodziny naszej parafii!

Po co Jerycho Rodzin?

Istnieje dziś ogromna potrzeba wywołania modlitewnego rezonansu i błagania Boga, aby zniszczone zostały nowe mury. Te nowe mury to brak wiary, grzech, brak poszanowania Bożego prawa, brak szacunku dla Osoby Pana Boga i tego, co jest święte. Te nowe mury – to nienawiść, kłamstwa, oszczerstwa, brak odpowiedzialności za słowo i brak wzajemnego szacunku. To bariery istniejące w małżeństwach, rodzinach, miejscach pracy, w życiu publicznym, które utrudniają porozumienie i współpracę.

Nazwa Jerycho Rodzin nawiązuje do cudownego zdobycia Jerycha przez pielgrzymujący Lud Boży Starego Testamentu. W Księdze Jozuego czytamy: „Jerycho było silnie umocnione i zamknięte przed Izraelitami. (…) I rzekł Pan do Jozuego: «Spójrz, Ja daję w twoje ręce Jerycho (…). Skoro tylko usłyszał lud dźwięk trąb, wzniósł gromki okrzyk wojenny i mury rozpadły się na miejscu (Joz 6,1-5.20). Był to szczególny znak działania Pana Boga.

Jerycho Rodzin to modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. To przede wszystkim adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa wynagradzająca za grzechy świata i każdego z nas. To gorąca modlitwa błagalna o łaskę odnowy duchowej naszych serc, rodzin, dzieci, młodzieży oraz kapłanów i osób życia konsekrowanego.

 

HERES / WZN - MURY JERYCHA ft. JUDOKA

 

Galeria zdjeć
Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021  ·  Licznik odwiedzin: 613
Wykonanie: