Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 24 października

Imieniny obchodzą:Flora, Franciszek i Jan

Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020
04 pa2020

Ogłoszenia duszpasterskie

27 niedziela zwykła

 
1.     Powitanie br. Pawła Paszkowskiego
Bardzo serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej witamy br. Pawła Paszkowskiego, który przyszedł do nas ze wspólnoty w Łodzi- Łagiewnikach. Życzymy mu owocnej pracy w parafii i klasztorze. Br. Paweł posiada posługę akolitatu i w chwilach, gdy będzie brakować kapłana może udzielać Komunię św.

2.     Spotkanie Żywego Różańca
Dziś po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne w sali świetlicy dla członków Żywego Różańca oraz dla tych, którzy poprzez różaniec chcieliby omadlać trudne sprawy rodzin, parafii i naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy!

3.     Październikowe
Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej zapraszamy na nabożeństwa październikowe. Układ nabożeństw różańcowych wygląda następująco:

- dorośli: codziennie o godz. 17.00,

- dzieci: wtorki i czwartki o godz. 16.30.

Zachęcamy wiernych do prowadzenia poszczególnych tajemnic różańcowych z kapłanem, zwłaszcza wspólnoty parafialne. W poniedziałek różaniec prowadzi Grupa Biblijna, we wtorek- Szkoła Nowej Ewangelizacji i w czwartek- Apostolat Maryjny.

4.     o. J. Witko
8 października o godz. 18.00 Mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała odprawi o. Józef Witko, znany rekolekcjonista i charyzmatyk. Po Eucharystii modlitwy przed Najświętszym Sakramentem oraz modlitwa wstawiennicza. Serdecznie zapraszamy.

5.     Spotkanie
W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej 

6.     Spotkanie ministrantów starszych
W najbliższy wtorek po nabożeństwie do św. Antoniego w sali świetlicy swoje spotkanie z o. Proboszczem będzie miała najstarsza grupa ministrantów.

7.     Spotkanie redakcji
Kilka lat temu w parafii wychodziła gazetka parafialna. Chcemy ją reaktywować. Spotkanie dla osób chętnych ku pisaniu, redakcji, korekcie i składowi o. Proboszcz zaprasza w przyszłą niedzielę po sumie w sali świetlicy. Prosimy o odwagę i zaangażowanie w dzieło.

8.     Tapczanik
Klasztor posiada 2 tapczaniki do wydania w bardzo dobrym stanie oraz masywną komodę. Ewentualny kontakt z o. Proboszczem. 

9.     Wypominki
Wolnymi krokami zbliża się miesiąc listopad, który poświęcamy modlitwie za zmarłych. Kartki na wypominki są ułożone na stoliku pod chórem. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub do kancelarii parafialnej. Za zmarłych poleconych w wypominkach modlimy się codziennie w listopadzie o 17.30. Codziennie także w miesiącu listopadzie jest za nich także sprawowana Msza św. o godz. 18.00. Polecamy zmarłych również w naszych zakonnych modlitwach.

10. Sprzątanie kościoła

Dziękujemy mieszkańcom ulicy Piaskowej, młodzieży i mieszkańcom z innych ulic przy sobotnim posprzątaniu świątyni, zwłaszcza Elżbiecie, Justynie, Annie, i Annie.  Dziękujemy także za złożone fundusze na kwiaty do ołtarza. Serdecznie prosimy o pomoc w posprzątaniu kościoła w tym tygodniu mieszkańców ulicy: Pięknej, Podjazdowej i Przechodniej.

11.   Zmarli

W tym tygodniu do Pana za naszej parafii odszedł:

śp. Tadeusz Kitowski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

 

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2020  ·  Licznik odwiedzin: 720
Wykonanie: