Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 15 stycznia

Imieniny obchodzą:Klaudia, Józef i Zygfryd

Ogłoszenia Duszpasterskie - 10.01.2021
09 sty2021

Niedziela Chrztu Pańskiego - 10.01.2021

 

1. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Według tradycji można śpiewać kolędy i trwać na modlitwie przy Betlejemskiej Szopce do 2 lutego.

 

2. Słowo Księdza Biskupa Marka Solarczyka

 

Moi Drodzy!

W dniu 4 stycznia 2021 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Henryka Tomasika z posługi biskupa radomskiego. Dziękujemy Dobremu Bogu za Jego pasterską troskę i oddaną posługę we wspólnocie Kościoła radomskiego. W uroczysty sposób wypowiemy dziękczynienie dla biskupa Henryka w dniu 19 stycznia, gdy w naszej katedrze radomskiej będziemy modlili się z Nim i zawierzali Go Dobremu Bogu.

Tego samego dnia, Ojciec Święty Franciszek mianował mnie biskupem radomskim i zgodnie z przepisami prawa kościelnego objąłem kanonicznie urząd w dniu 8 stycznia 2021 roku, a liturgiczny ingres do kościoła katedralnego odbędzie się w najbliższym czasie.

Jako wasz nowy biskup, przywołuję mocy Bożego błogosławieństwa i staję pośród was z wdzięcznością za wasze świadectwo ufnej wiary oraz ofiarnego życia. Proszę was o modlitwę w intencji mojej posługi pośród was, z wami i dla was. 

Ufam, że z opieką Matki Bożej i wstawiennictwem Św. Kazimierza, w obecnym czasie i panujących warunkach będziemy potrafili być wiernymi świadkami Boga i rozwijać Jego łaski, jakie otrzymujemy z taką obfitością od dnia przyjęcia Sakramentu Chrztu Świętego. Wasz biskup Marek

 

3. Tegoroczna wizyta duszpasterska zwana powszechnie Kolędą ma szczególny charakter i przebieg. W tym roku spotykamy się razem na modlitwie tu w świątyni, w Domu Bożym. Harmonogram spotkań kolędowych dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej i na kartkach przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do uroczystego spotkania. Natomiast osoby, które chciały by tradycyjnej wizyty duszpasterskiej u siebie w domu połączonej z poświęceniem domu prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub zapraszamy do zakrystii. 

 

4. Decyzją Ojca Prowincjała po 4 latach posługi, naszą wspólnotę parafialną i klasztorną opuszcza o. Jacek Szczepanik i udaje się do naszego klasztoru w Niepokalanowie. Msza św. dziękczynna za jego pobyt w naszej wspólnocie sprawowana będzie 17 stycznia o godz. 12.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.


5. Parafianom bardzo serdecznie dziękujemy za sprzątanie świątyni. Tych, którzy chcieliby pomóc posprzątać świątynię zapraszamy na sobotę 16.01. o godz. 8.00.

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021  ·  Licznik odwiedzin: 53
Wykonanie: