Franciszkanie Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP
Skarżysko-Kamienna
Dziś mamy: 15 stycznia

Imieniny obchodzą:Klaudia, Józef i Zygfryd

Uroczystość Świętej Rodziny
24 gru2020

Uroczystość Świętej Rodziny

1. Uroczystość Św. Rodziny
Dziś, w uroczystość Świętej Rodziny małżonkowie z naszej parafii na Mszy św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 mogą odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie wzorując życie swoich rodzin na Świętej Rodzinie.

2. 
Kolęda
W tym roku zasadniczo z racji pandemii nie będziemy chodzić po kolędzie po domach. Natomiast będziemy zapraszać parafian według grafiku ulicami do kościoła na Eucharystię sprawowaną za danych parafian z ulic, a później zawierzymy daną grupę rodzin Jezusowi przed Najświętszym Sakramentem z indywidualnym błogosławieństwem dla rodzin. Taka informacja będzie przekazana również w najbliższej gazetce parafialnej. Jeśli ktoś będzie wyjątkowo zdeterminowany na tzw. indywidualną kolędę w domu- dopiero po całości spotkań kolędowych w kościele będzie można zgłaszać rodziny w zakrystii do indywidualnego spotkania w domu. Przy czym jest to raczej niepreferowana forma spotkania w tym okresie epidemicznym.

3. 
Msza na zakończenie roku
31 grudnia, na Mszy św. o godz. 18.00 podziękujemy za cały rok oraz przeprosimy za wszelkie zło, które w tym roku działo się w świecie. Z racji obowiązujących ograniczeń wynikających z nowych zasad bezpieczeństwa nie będzie Mszy św. o północy.

4. 
Gazeta parafialna
Dziś na stoliku pod chórem możemy nabyć nowy numer gazetki parafialnej. Zachęcamy do lektury!

5. 
Facebook
Zachęcamy do polubienia naszego parafialnego konta na Facebooku: Franciszkanie w Skarżysku-Kamiennej. Na bieżąco podajemy w nim wydarzenia z życia parafii, ogłoszenia parafialne oraz grafik posługi ojców podczas Mszy św. i spowiedzi.

6. 
Instalacja nowego proboszcza
Z racji rezygnacji o. Krzysztofa z urzędu proboszcza i gwardiana tutejszej wspólnoty w najbliższą niedzielę czyli 3 stycznia na mszy św. o godz. 10.30 ks. Dziekan wprowadzi uroczyście w posługę nowego proboszcza ojca Janusza Siwickiego, którego polecamy Waszej modlitwie i opiece Matki Bożej Niepokalanej.

O. Krzysztof każdemu z Was z serca dziękuje za ten krótki czas posługi w tutejszej parafii i Wasze piękne świadectwo wiary i jednocześnie prosi pokornie o wparcie w modlitwie.

 

Rzymsko-Katolicka Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP

ul. Rynek 64
26-100 Skarżysko-Kamienna
tel. 41 251 35 95
skarzysko@franciszkanie-warszawa.pl

Kancelaria czynna

poniedziałek:

wtorek - środa: 16:00 - 17:00

czwartek - sobota: 10:00 - 11:00

Godziny Mszy Świętych

  poniedziałek - sobota: 7:00, 18:00

niedziela: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2021  ·  Licznik odwiedzin: 54
Wykonanie: